PGD ZALOG PRI CERKLJAH Z VAMI ŽE OD LETA 1952

Besedilo: Ana Šubic
Kategorija: Arhiv člankov / četrtek, 26. februar 2015 / 12:16

Ekipa PGD Zalog - F9 je v spajanju sesalnega voda osvojila pokal za najhitrejšo vajo dneva, tekmovanje pa je končala na tretjem mestu. / Foto: Matic Zorman

Na šestem Memorialu Tomaža Plevela v Cerkljah se je v spajanju sesalnega voda in vaji z motorno brizgalno pomerilo kar 450 gasilcev iz vse Slovenije.

Cerklje – Prostovoljno gasilsko društvo Zalog pri Cerkljah je v soboto v športni dvorani v Cerkljah priredilo šesti Memorial Tomaža Plevela. Tekmovanje, ki ga prirejajo v spomin na v poplavah leta 2007 preminulega predsednika društva, poteka v sklopu zimske lige Gasilske zveze Slovenije, udeležilo pa se ga je rekordno število gasilcev – okoli 450. Kot običajno so se pomerili v spajanju sesalnega voda, člani PGD Zalog pa so letos organizirali še tekmovanje za napadalce, ki so izvajali vajo z motorno brizgalno. »Glavni namen je druženje in da gasilci vzdržujejo pripravljenost, kondicijo. Pri spajanju sesalnega voda morajo tekmovalci biti hitri, spretni in močni, pri vaji z motorno brizgalno pa sta najpomembnejši eksplozivnost in natančnost,« je dejal Miha Škrabar, novi predsednik PGD Zalog.

Tekmovanje za napadalce so izpeljali poskusno, gre pa za novost v slovenskem prostoru. »Ideja o tem je zorela že nekaj časa, saj za napadalce pozimi ni priložnosti za tekmovanje, zato smo se odločili, da ga poskusimo mi organizirati. Na Gasilski zvezi Slovenije smo naleteli na dober odziv in v sodelovanju z njimi in lokalnimi sodniki smo si zamislili novo vajo za napadalce. Nedvomno bomo tekmovanje zanje organizirali tudi v prihodnje, želimo pa si, da bi ga umestili v sklop zimske lige,« je še dejal Škrabar.

Tekmovanje je trajalo kar deset ur. V spajanju sesalnega voda se je pomerilo 44 moških in 24 ženskih ekip. Med člani je bil najboljši PGD Šentjošt pred PGD Žažar in ekipo PGD Zalog - F9, ki je s časom 14,78 sekunde osvojila tudi pokal za najhitrejšo vajo dneva. Med članicami so slavile večkratne olimpijke iz PGD Hajdoše pred PGD Ivančna Gorica in PGD Komenda. V tekmovanju za napadalce je sodelovalo osem moških in pet ženskih ekip. Pri članih so se najbolj izkazale ekipe PGD Starše, PGD Hajdoše in PGD Tinje (četrti je bil PGD Zalog pri Cerkljah - F3), pri članicah pa PGD Šmartno na Pohorju, PGD Hajdoše 2 in PGD Rovte.

Se strinjam

Da bi vam olajšali uporabo naše spletne strani in jo naredili bolj prijetno, uporabljamo »piškotke«. Piškotki so majhne podatkovne enote, ki nam omogočajo primerjavo novih in predhodnih obiskovalcev, razumevanje, kako uporabljajo našo stran, in ki nam posredujejo podatke, s katerimi lahko naredimo prihodnji obisk spletne strani bolj prijeten in učinkovit. Piškotki ne beležijo nobenih osebnih podatkov o uporabniku in ne shranjujejo informacij, ki bi vas lahko identificirale. Če ne želite uporabljati piškotkov, nastavite svoj računalnik tako, da izbriše vse piškotke spletnih strani in/ali vas opozori, preden se piškotek shrani na disk. Če ne želite spremeniti uporabe piškotkov, preprosto nadaljujte na spletno stran.

Google Chrome
1. Kliknite »Orodja« na vrhu vašega brskalnika in izberite »Nastavitve«.
2. Kliknite »Prikaži dodatne nastavitve«, se pomaknite do razdelka »Zasebnost« in kliknite gumb »Nastavitve vsebine«.
3. Izberite »Dovoli nastavljanje lokalnih podatkov«.

Microsoft Internet Explorer 6.0, 7.0, 8.0, 9.0
1. Kliknite »Orodja« na vrhu vašega brskalnika in izberite »Internetne možnosti«, nato kliknite zavihek »Zasebnost«.

Mozilla Firefox
1. Kliknite »Orodja« na vrhu vašega brskalnika in izberite »Možnosti«. >
2. Nato izberite ikono »Zasebnost«. >

Safari
1. Kliknite ikono zobnika na vrhu vašega brskalnika in izberite možnost »Nastavitve«.
3. Kliknite »Shrani«.

Microsoft Internet Explorer 5.0 on OSX
1. Kliknite »Explorer« na vrhu vašega brskalnika in izberite možnost »Nastavitve«.
3. Izberite možnost »Nikoli ne vprašaj«.

Safari on OSX
1. Kliknite »Safari« na vrhu vašega brskalnika in izberite možnost »Nastavitve«.
3. Izberite »Samo na obiskanih straneh«.

Mozilla and Netscape on OSX
1. Kliknite »Mozilla« ali »Netscape« na vrhu vašega brskalnika in izberite možnost »Nastavitve«.

Opera
1. Kliknite »Meni« na vrhu vašega brskalnika in izberite »Nastavitve«.
2. Nato izberite »Možnosti« in zavihek »Napredno«.

Darujte nam del dohodnine

1. Izpolnite obrazec, ki senahaja na dnu te strani tako da vpišete svoje podatke, prenesete PDF dokument ga natisnite in podpišete, nato pa odnesite ali pošljite na svoj finančni urad. Lahko pa ga izpolnjenega in podpisanega prinesete tudi nam in ga mi nato pošljemo namesto vas.

ALI

2. Prenesete obrazec na naši spletni strani vpišete svoje podatke in delež dohodnine (od 0,1 do 0,5 procenta), ga natisnite in podpišete, nato pa odnesiete ali pošljite na svoj finančni urad. Lahko pa ga izpolnjenega in podpisanega prinesete nam in ga mi nato pošljemo namesto vas.

ALI

3. Izpolnite obrazec na spletni strani eDavki. Za to potrebujete dostop do portala eDavki z digitalnim potrdilom.
(Dokumenti > Nov dokument > Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije, kamor vpišete našo davčno številko 59030488 in delež – 0,5)

Požarna ogroženost

Vremenska opozorila